Typickými príznakmi vlhkosti v stenách sú : solenie, huby, plesne a zatuchnutý pach.

Plesne a ich dopad na zdravie človeka :

Plesne sú hubovité mikroskopické mikroorganizmy vytvárané spleťou vlákien, ktoré sa rozmnožujú spórami. Spóry- drobné, veľmi ľahké a voľným okom neviditeľné rozmnožovacie čiastočky. Tie sa uvoľňujú do ovzdušia a kontaminujú ďalšie predmety a priestory. Môžeme ich vidieť ako rôznofarebné „škvrny“ na stene, ktoré majú odtiene žltej, zelenej, krémovej, modrej, čiernej alebo sivej farby. Hlavnou príčinou ich tvorby v interiéroch je zvýšená vlhkosť v miestnosti nevhodne zaizolované základy domu a podobne. Pre rast plesní sú vhodné tieto podmienky : kyslík, vhodná teplota povrchu steny, výživný substrát a voda či vlhkosť.

Plesne sú obzvlášť nebezpečné pre ľudí s narušenou imunitou, chronickými ochoreniami, pre alergikov, dojčatá, deti či tehotné ženy. Plesne môžu mať za následok aj psychycké poruchy , stavy úzkosti a pod.

Spóry plesní uvoľňované do ovzdušia, ktoré následne vdychujeme, môžu u vnímavých jedincov a detí vyvolať precitlivenosť, ktorá sa prejavuje najmä zvýšenou chorobnosťou (opakované infekcie dýchacích ciest, zápaly spojiviek, zápaly nosovej sliznice, zápaly prínosových dutín, dráždivý kašeľ, svrbivá vyrážka, upchávanie nosa, sťažené dýchanie, bolesti hlavy, bolesti hrdla, únava) s následným rozvojom alergie (chronická alergická nádcha, astma, ekzém)vyčerpaním imunitného systému a jeho poruchám z dôvodu dlhodobého pôsobenia plesní na organizmus a opakovanými zápalmi s potrebou antibiotickej li­ečby

Likvidácia plesní z interiérov je časovo i finančne nákladná. Všeobecne sa používajú protiplesňové prípravky s aktívnym chlórom, aldehydmi, alkoholmi, amóniovými zlúčeninami, organickými kyselinami či peroxi. zlúčeninami. Omnoho jednoduchšie je však týmto problémom predchádzať a rozhodnúť sa identifikovať pôvodcu vlhkosti a zbaviť sa ho natrvalo.

Viditeľné a neviditeľné plesne :

Problém s plesňami navyše zhoršuje fakt, že plesne sa môžu v našich domácnostiach rozmnožovať aj bez toho, aby nám svoju prítomnosť hlásili farebnými značkami na stenách.

Mnohé plesne sú bežným okom len ťažko spozorovateľné. Ich vlákna sú také jemné, že pri bežnom pohľade zostávajú oku skryté. Plesne sa navyše zvyknú usadiť na miestach, kam nám náš zrak zablúdi iba raz za dlhý čas. Aj z tohto dôvodu sa plesne často hlásia až nepríjemným pachom. A to je situácia, ktorú je potrebné riešiť rýchlo a radikálne.

Metódy odstránenia vlhkosti :

Existuje veľa – viac či menej účinných spôsobov odstránenia vlhkosti zo stien a múrov. Ide o chemické mechanické alebo elektronické zariadenia.

Podľa nášho názoru a doterajších skúseností iba mechanický spôsob dokáže poskytnúť 100% ochranu proti vzlínajúcej vlhkosti. Ide o podrezávanie muriva či už reťazovou pílou alebo diamantovým lanom . Prípadne podsekaním muriva. Pri našej práci už aj laik vidí že murivo je predelené skrz a je vsunutá nová izolácia. Toto považujeme za jediné a najúčinnejšie odrezanie vlhkosti od zdroja prísunu vzlínajúcej vody.

Po podrezaní Vám Garantujeme že vlhkosť sa znovu neobjaví až do konca technickej životnosti Vašej stavby. Po podrezaní Vám garantujeme okamžité a trvalé oddelenie od vzlínajúcej vody.

Po podrezaní Vám garantujeme zmenšenie tepelných strát, pretože niektoré stavebné materiály ako napr. tehla má tepelno izolačné vlastnosti hlavne vdaka tomu že je porézna, pokiaľ sú ale tieto póry vyplnené vodou takáto stena takmer úplne stráca tieto vlastnosti .

Po podrezaní Vám garantujeme vylúčenie pravidelnej údržby a opravy muriva, omietky alebo farby

Pri profesionálnom podrezaní nemá tento zásah žiadny vplyv na statiku budovy . Pretože s našich dlhoročných skúseností vieme aké dlhé úseky môžeme podrezať , kým podrezávaný úsek zaklinujeme teda zabezpečíme proti sadnutiu.

Pretože efektívna izolácia závisí nielen na profesionálne vykonanej práci ale tiež na kvalitných materiáloch . Preto používame certifikované a časom overené materiály.

Používame hrubú polyetylénovú fóliu (LDPE), ktorá má dostatočnú chemickú a mechanickú odolnosť.To znamená že stabilizačné kliny sa po nej šmyknú a neroztrhnú ju. Výrobca tejto fólie udáva dobu rozkladu viac ako 200 rokov.