SANÁCIA MURIVA

Sanácia muriva je cesta, ako ozdraviť steny vášho domu alebo inej stavby tak, aby vám vlhkosť viac nespôsobovala problémy. Vlhké a poškodené steny totiž nie sú len estetickým problémom. Murivo nasiaknuté vodou prestáva plniť svoju funkciu a navyše je vstupnou bránou pre plesne a baktérie.

KEDY SA ROZHODNÚŤ PRE SANÁCIU MURIVA?

Ak sú aj vaše múry alebo základy poznačené jedným z týchto problémov, nastal ten správny čas na ich ozdravenie.

 • vlhké steny
  soľné výkvety
  plesne
  praskliny na stenách alebo v základoch
  opadávajúca omietka
  murivo narušené mechanickým pôsobením
  nevhodná alebo chýbajúca hydroizolácia

Prípadov, kedy sa obrátiť na profesionálov, je mnoho. Sanácia vlhkého muriva je riešením, ktoré vaše problémy so vzlínajúcou vlhkosťou dokáže odstrániť nadobro. Práve profesionál totiž dokáže zvoliť vhodnú metódu, ako vysušiť steny a ozdraviť základy stavby. Samozrejme s garanciou, ktorá je často doživotná.

AKO PREBIEHA SANÁCIA VLHKÉHO MURIVA?

VYKONÁME PREHLIADKU

Dôkladnou obhliadkou odborným okom zistíme rozsah škôd, ktoré vlhkosť na murive napáchala. Spôsobov, ako s ňou bojovať, je hneď niekoľko. Úvodná prehliadka zaručí, že zvolíme ten najvhodnejší.

PRÍKLAD Z PRAXE

Voľným okom sú často útroby stien nedosiahnuteľné. Nesprávne zvolený spôsob sanácie muriva by mohol pôsobiť ako neúčinný. Príkladom je presiaknutý stavebný materiál, ktorý už nemá kapacitu poňať ďalšiu tekutinu. Účinná látka chemickej injektáže sa z toho dôvodu nedostane do všetkých potrebných pórov tak, aby splnila funkciu hydroizolácie. Skúsenosti, ktoré sme rokmi praxe nadobudly a dôsledná obhliadka zabezpečia vášmu domu istotu, že murivo ozdravíme tou najefektívnejšou metódou.

NAORDINUJEME LIEČBU

Na to, aký spôsob sanácie muriva zvolíme, pôsobí množstvo faktorov. Okrem typu muriva a spájacej hmoty to môže byť aj prístupnosť k problematickej oblasti alebo celkový rozsah škody, ktorú vzlínajúca ( kapilárna) vlhkosť na vašich stenách spôsobila. Sanácia vlhkého muriva je úspešná v prípade, ak zvolíme najvhodnejší postup pre klienta zohľadnením všetkých vstupných faktorov.

APLIKUJEME INJEKCIU – LIEČBU

Niekedy to platí doslova! Sanáciu muriva môžeme vykonať

1.podrezaním muriva
2.injektážou
3.kombináciou sanačných metód

Ozdravenie stien alebo sanácia základov vedená profesionálmi znamená pre váš dom nový, plnohodnotný život.  A ten vdýchne konštrukcii stien a ich povrchu jedine vhodný spôsob sanácie vlhkého muriva.

CHCEM VYLIEČIŤ VLHKÉ STENY